[x]

prihlasiť sa

X
Produkt bol pridaný do objednávky

Produkty

Akciová ponuka

Úvod Technológie

Technológie

AGM

Absorption Glass Mat, elektrolyt viazaný v sklennom rúne. Pri tejto technológii je elektrolyt nasiaknutý v separátoroch zo sklenného mikrovlákna umiestnených medzi článkami akumulátora.


Vďaka tomuto sú články pevne uložené a batéria je odolná voči otrasom. Akumulátory s AGM technológiou majú nízke samovybíjanie, len 3 % mesačne. Vyznačujú sa taktiež vyšším štartovacím výkonom oproti klasickým akumulátorom s voľným elektrolytom alebo akumulátorom s elektrolytom vo forme gélu. Ich ďalšou prednosťou je, že sú úplne uzavreté a bez nutnosti dolievať ich vodou.

GEL

Gélové akumulátory sú často chybne označované ako AGM akumulátory. Konštrukcia gélového akumulátoru sa však viac podobá na bežný akumulátor s tekutým elektrolytom, ako na akumulátor s technológiou AGM. Kladné a záporné mriežky sú tu oddelené bežným separátorom no elektrolyt nie je voľný ale je tu viazaný v tixotropnom kremičitom géli, ktorý je ešte doplnený o ďalšie látky. Pri gélových akumulátoroch nehrozí vyliatie elektrolytu a je absolútne bezúdržbový. Ďalšou kladnou vlastnosťou je nižšia citlivosť na vyššiu prevádzkovú teplotu a nízke samovybíjanie. Hlbšie vybíjanie znášajú lepšie ako akumulátory s AGM technológiou.

POWERFRAME

PowerFrame je patentovaná technológia spoločnosti VARTA, ktorá upravuje dizajn mriežky, základnej časti každej autobatérie. Stabilný rám mriežky minimalizuje jej rast a zabraňuje skratom. Tvar mriežky je optimalizovaný z hľadiska prúdenia energie. Zabezpečuje nízky odpor a optimálnu vodivosť. Miesta s vyšším zaťažením sú cielene zosilnené. Pevná, s maximálnou presnosťou perforovaná mriežka zabezpečuje vynikajúcu priľnavosť aktívnej hmoty aj pri extrémnom zaťažení.

SHD

Super Heavy Duty je technológia s optimalizovaným dizajnom mriežky, špeciálnym vyhotovením veka a nádoby a kapsovým separátorom s vrstvou z netkanej textílie so sklenenou mikroštruktúrou. Toto všetko prispieva k silnejšiemu výkonu akumulátora. Táto technológia obsahuje sklenenú netkanú textíliu s trikrát vyššou životnosťou a desaťkrát vyššou odolnosťou voči otrasom ako štandardné batérie. Vrstva z netkanej textílie so sklenenou mikroštruktúrou okrem toho zaisťuje, že elektrolyt batérie ostane v kontakte s mriežku. Nízky vnútorný odpor umožňuje batérií poskytovať vysoký výkon aj v extrémne chladných podmienkach.

YUMICRON

Yumicron je označenie akumulátorov s antisulfatačnou úpravou od spoločnosti  YUASA. V prípade, že sa akumulátory dlhšiu dobu nenabijú a sú nepoužívané, tvoria sa na elektródach kryštály, ktoré znižujú ich vodivosť. Tento proces sa nazýva sulfatácia.


tlačiť tlačiť